כיצד להיערך להנקה

5 דקות קריאה

 

ההחלטה להניק עשויה להיות מלווה בהרגשה שמדובר בהיערכות מורכבת למדי. גופך ערוך ומוכן לכך, אך מה עליך לדעת לפני כן כדי להיערך להנקה? ומי יכול לסייע לך? החדשות הטובות הן שתוכלי לצאת למסע הנקה מוצלח מאוד ללא הכנות רבות ולאחר שתכירי את האנשים שאליהם תוכלי לפנות כדי לקבל תמיכה.

קודם כל מגיע לך מזל טוב

 

לפני שנתחיל להתכונן להנקה, נדבר על כל היתרונות הנפלאים של ההנקה.

יתרונות ההנקה

 

ראשית, הפלא הפשוט של להכיר את תינוקך. ההנקה מאפשרת לך לבלות רגעים יקרים וקרובים עם תינוקך , כדי ששניכם תיהנו מתחושת הקרבה והאושר.

 

תינוקך ייהנה גם מהיתרונות הבריאותיים הטמונים בחלב אם. חלב אם מעודד את ההתפתחות הקוגניטיבית, מפתח את המערכת החיסונית, מפחית זיהומים באוזניים ותורם להפחתת כאבי הבטן והשלשולים.

 

קיימים יתרונות רבים גם עבורך. למשל, ההנקה מסייעת לכווץ את הרחם לאחר הלידה, תורמת להפחתת הבעיות במערכת הרבייה ולירידה במשקל, אם את מניקה לפחות שישה חודשים.

 

עם יציאתך למסע ההנקה, השתדלי לזכור את היתרונות הללו. הם יעודדו אותך ברגעים הקשים, ויסייעו לך להמשיך במסלול הנכון.

כיצד להיערך להנקת התינוק שלך

כיצד להיערך להנקה

 

כעת נתעמק בהיבט המעשי של הדברים. מסע ההנקה שלך יהיה ייחודי, מכיוון שלא קיים עוד צירוף זהה של אם ותינוק כמו שניכם, אולם קיימות פעולות הכנה שכל אם יכולה לבצע כדי הדברים יתנהלו בצורה חלקה ככל האפשר.

  • פני לבדיקת שד

 

היופי של גוף האדם הוא בכך שאין זוג שדיים זהים. פני לרופא המלווה שלך לצורך בדיקת שד במסגרת הבדיקות השגרתיות שלפני הלידה, על-מנת להעריך את התפתחות השדיים, וכדי שתדעי מה הן ההתאמות שעליך לעשות כשתתחילי להניק. הדבר עשוי לסייע במניעת קושי בתפיסת הפטמה

  • קבעי יעד להנקה

 

נשים רבות סבורות כי כדאי לתכנן את משך תקופת ההנקה לפני תחילתה. למעשה, אלו שקובעות יעד סיום, מאריכות בדרך-כלל את תקופת ההנקה.  השתדלי לבחון את כל ההיבטים של חייך – החל בסגנון החיים שלך, דרך הקריירה המקצועית ועד מידת התמיכה שאת מקבלת.

  • הגדירי תוכנית האכלה

 

לאחר שקבעת יעד, תוכלי להתחיל לתכנן את תהליך ההנקה שלך לטווח הקצר ולטווח הארוך. התכנון עשוי לכלול חשיבה על ההיבטים המעשיים של הרגעים הראשונים המשותפים שלכם לאחר הלידה או כיצד תנהגי לגבי ההנקות בלילה. זו גם ההזדמנות לחשוב מה לעשות אם הדברים לא יתנהלו כמתוכנן. לדוגמה, אם את סובלת מכאבים בפטמות, ייתכן שתרצי לשאוב חלב באמצעות משאבת חלב או להחזיק קרם פטמות בהישג יד כדי לשפר את המצב בהקדם האפשרי.

  • הפיקי את המקסימום מ'שעת הזהב'

 

אפשרי לאינסטינקטים הטבעיים של התינוק להוביל את תהליך ההנקה על-ידי כך שתבלו יחד את השעה הראשונה לאחר הלידה (הקרויה גם 'שעת הזהב') ותתוודעו זה לזה קרוב-קרוב. התינוק ינסה לזחול במעלה החזה שלך ויתחיל לינוק.

  • היערכי לטווח הארוך

 

אופן ההנקה ישתנה קרוב לוודאי עם הזמן. כדאי לחשוב על דברים כגון סוג משאבת חלב שתידרש לך במקרה שלא יתאפשר לך להיות זמינה להנקה. לדוגמה, משאבת חלב ידנית היא מכשיר שימושי כשאת בדרכים ומעוניינת בכלי עזר קל משקל. לעומת זאת, אם תרצי מכשיר יעיל לעבודה, משאבת חלב חשמלית בודדת עשויה להיות פתרון עדיף עבורך.

עם מי אוכל להתייעץ בנושא הנקה?

 

כעת, כשאת מכירה את השלבים המעשיים שעלייך לעבור כדי להניק בצורה נוחה, נראה מי הם האנשים שיכולים לסייע לך להגיע למטרה. התמיכה עומדת לרשותך בכל שלבי מסע ההנקה שלך.

  • הרופא המלווה שלך

 

נצלי את ביקורי הבדיקות השוטפות לפני הלידה כדי לשאול שאלות על השינויים שאת עומדת לעבור. אין שאלה לא חשובה או מיותרת. אחרי הכל, הכל חדש לך!

  • קורסי הכנה ללידה

 

נוסף להיערכות לקראת רגע הלידה, תוכלי לנצל את מפגשי קורס ההכנה ללידה כדי להפנות שאלות לגבי הנקה. זו הזדמנות פז לקבוע יעד שאת חשה שלמה אתו ולשוחח עם עוד אימהות לעתיד על הרגשתך.

  • יועצת הנקה

 

יועצת הנקה היא מישהי שמתמחה בהנקה. היא יכולה להיות רופאה, אחות או מיילדת. אם את מתמודדת עם קשיים בתחילת ההנקה, מומלץ לפנות ליועצת הנקה לגבי מנח ההנקה, תפיסת הפטמה או תפוקת החלב שלך.

  • אפליקציות וקהילות ברשת

 

לא תמיד יעמוד לרשותך מישהו זמין, אך תוכלי למצוא דרכים רבות לתמיכה עצמית גם כשאת בבית. אימהות רבות נוהגות להשתמש באפליקציות למעקב אחרי האכלת התינוק או מחפשות תמיכה ברשת בקהילות מקוונות של אימהות צעירות. uGrow, אפליקציית המעקב שלנו לתינוקות מאפשרת לעקוב אחר כמות החלב שלך בצורה קלה ופשוטה. כשאת נעזרת בהמלצות של אתר אינטרנט או אפליקציה, הקפידי לבדוק שהיא מבוססת על מקור רפואי.

  • את במסלול הנכון

 

החשיבה החיובית על הנקה, התכנון המוקדם וההיכרות עם צוות התמיכה שלך, כל אלה מציבים אותך על מסלול ההצלחה של מסע ההנקה שלך. 

 

עוצמה רבה טמונה גם בשיתוף של חוויית ההנקה שלך – הרגעים היקרים וגם אלה הפחות קלים. השיחות השוטפות על מסע ההנקה שלך עם המטפל הרפואי, בני המשפחה, חברים ואימהות צעירות אחרות, מהוות מקור תמיכה מעולה.

קריאה נוספת בנושא זה

מוצרים נוספים שאולי יעניינו אותך

Philips Avent משאבת חלב חשמלית בודדת

SCF332/31

יותר נוחות, יותר חלב*. בכל שעה, בכל מקום

שבי בנוחות מבלי לרכון קדימה מכיוון שכרית העיסוי הרכה שלנו מעודדת בעדינות את זרימת החלב. השתמשי במשאבה השקטה שלנו בכל שעה, בכל מקום, אפילו עם סוללות. היא קלה להתקנה, להתאמה אישית, לשימוש ולניקוי

See all benefits

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

ניתן לראות את האתר שלנו בצורה הטובה ביותר עם הגרסה האחרונה של Microsoft Edge, Google Chrome או Firefox.